Artykuły

Porady dla beneficjentów rozliczających dotacje z 8.1 i 8.2 POIG

Data: 2013-08-29 14:08:22

Zachęcamy beneficjentów rozliczających dotacje w ramach działania 8.1 lub 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka do zapoznawania się z poradami publikowanymi przez naszych ekspertów na łamach web.gov.pl. Znajdziecie w nich przydatne wskazówki dotyczące m.in. rozliczania wynagrodzeń, wydatków na kampanię promocyjną w internecie, wprowadzania zmian organizacyjno-prawnych czy przelewu wierzytelności.

więcej

Rozliczanie wynagrodzenia na podstawie umowy o pracę – porady

Data: 2013-08-22 13:08:39

Temat rozliczania wynagrodzeń dofinansowywanych w ramach działania 8.1 POIG wywołuje wiele pytań ze strony przedsiębiorców. Poprawne przedstawienie tego rodzaju wydatków we wnioskach o płatność wymaga dodatkowo (oprócz znajomości dokumentacji konkursowej) także orientacji w procedurach i dokumentacji kadrowo – księgowej związanej z zatrudnianiem pracowników. Często dla osób rozpoczynających „przygodę” z rozliczaniem projektu te kwestie są obce – w związku z czym wiele wątpliwości nie dotyczy problemów stricte „dotacyjnych”, a bardziej znalezienia i wyboru w dokumentach kadrowych danych potrzebnych do wniosku o płatność.

więcej

7 najczęstszych błędów na prezentacjach inwestorskich

Data: 2013-04-25 14:04:01

Prezentacja projektu przed inwestorami to kluczowy moment w staraniach o pozyskanie finansowania. Od  jej przebiegu zależy, czy inwestorzy zainteresują się przedsięwzięciem, rozpoczną negocjacje i w efekcie zaangażują się w projekt. Błędy popełnione podczas prezentacji mogą skazać na porażkę nawet najbardziej innowacyjne przedsięwzięcie. Listę najczęściej popełnianych błędów przygotowali Szymon Kurzyca i Maciej Strzębicki – eksperci prowadzący warsztaty dla uczestników konkursu Zacznij.biz.

więcej

Sześć pożądanych umiejętności social media managera

Data: 2012-11-06 14:11:47

Reklama produktu lub marki w mediach społecznych jest jednym z bardziej rozpowszechnionych sposobów powiadamiania ludzi o twojej działalności. Jeśli nie chcesz, aby taka odpowiedzialność spoczywała w rekach amatora, zapoznaj się z pożądanymi cechami eksperta od social media.

więcej

Pięć sposobów na efektywne wykorzystanie marketingu wizualnego

Data: 2012-09-27 13:09:19

Dziś marketing to nie tylko odpowiednie wykorzystywanie słów. Coraz bardziej liczy się również atrakcyjny wizerunek marki. Konsumenci, których uwagę należy przykuć, częściej okazują się wzrokowcami aniżeli czytelnikami treści. Prezentujemy zatem kilka sposób, które podpowiadają jak skutecznie wykreować wizualną stronę firmy.

więcej

Pięć wskazówek dla kandydatów do inkubatora start-upów

Data: 2012-09-24 14:09:00

W końcu udało ci się stworzyć własny start-up. Za tobą masa pracy, dużo popełnionych i naprawionych błędów, wyczerpujące godziny projektowania i zaangażowania. Teraz możesz już zacząć ubiegać się o udział w wybranym inkubatorze. W jaki sposób przekonać do siebie organizatorów? Czym oczarować potencjalnych inwestorów? Odpowiedzi szukaj w naszym artykule.

więcej

Jak skutecznie rozwiązywać konflikty w pracy?

Data: 2012-09-21 13:09:01

Czy w twojej firmie zdarzają się konflikty? Czy wiesz, w jaki sposób diagnozować przyczyny ich powstawania oraz wybierać konstruktywne, a zarazem efektywne sposoby rozwiązywania tego typu sytuacji? Poznaj najważniejsze wskazówki, dzięki którym nie tylko nauczysz się panować nad kryzysami w pracy, ale dodatkowo – dowiesz się jak im zapobiegać.

więcej

Czego nie robić wykorzystując branded content

Data: 2012-09-20 08:09:49

Content is king – treść to król kampanii marketingowych – mówią specjaliści. Choć trudno o dokładne pomiary skuteczności branded content, jest to jedno z najważniejszych narzędzi promocyjnych. Jak unikać błędów w wykorzystywaniu treści reklamowej? Czego wystrzegać się podczas rozpowszechniania jej w mediach? 

więcej

Jak stać się lepszym liderem teamu?

Data: 2012-09-13 12:09:29

Jako przedsiębiorca obarczony jesteś ogromną odpowiedzialnością. Twoim zadaniem jest stworzenie efektywnego zespołu, w którym każdy członek będzie miał jak najlepsze warunki pracy. Jakie cechy powinny towarzyszyć ci w koordynowaniu teamu? Czy istnieją zachowania, których powinieneś unikać? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i przekonaj się jakim liderem jesteś.

więcej

14 sposobów na skuteczny email marketing

Data: 2012-09-12 12:09:47

E-mail marketing to jeden z najskuteczniejszych sposobów pozyskiwania klientów. Pomimo wielkiego sukcesu mediów społecznościowych, ten rodzaj marketingu jest wciąż popularny. Głównie dlatego, że jest to dość tani sposób reklamy w sieci, a w dodatku można dobrze zmierzyć jego skuteczność. Oto kilkanaście wskazówek, które doradzą jak efektywnie wykorzystać e-mail marketing w promowaniu firmy.

więcej
1 2 3 4 5 6

Formularz zgłaszania uwag