Artykuły

Jak chronić pomysł na e-biznes?

Data: 2013-06-27 15:06:11

Współczesne metody prowadzenia biznesu w znacznym stopniu różnią się o tych sprzed 15-20 lat. Wraz z rozwojem społeczeństwa informacyjnego, coraz więcej podmiotów na rynku wykorzystuje możliwości, jakie stwarzają nowoczesne technologie. Te jednak, bardzo szybko się zmieniają. Aby odnieść sukces należy działać szybko i zdecydowanie, a przy tym pamiętać o ochronie swoich innowacyjnych pomysłów i rozwiązań. W e-booku można znaleźć podstawowe zasady prowadzenia biznesu, w tym przede wszystkim e-biznesu oraz sposoby na zabezpieczenie realizacji nowatorskich pomysłów.

więcej

Od pomysłu do realizacji – jak zbudować start-up

Data: 2013-03-18 10:03:56

eBook zawiera przemyślenia wskazujące, w jaki sposób i jak przekuć pomysł w biznes. Dedykowany jest osobom stojącym na początku drogi do tworzenia własnego biznesu. Pierwsza i najważniejsza sugestia jest następująca - jeśli masz pomysł i wizję tego, co chcesz z tym pomysłem zrobić, to teraz wstań i zrób pierwszy krok, a potem kolejne by zrealizować swój cel.

więcej

Wywiad z Łukaszem Olechnowiczem – o budowaniu marki startupu

Data: 2013-02-06 00:00:00

Kreowanie marki i budowanie zaufania to ciężka praca całego zespołu. Warto więc już na początku pomyśleć o obecności na rynkach zagranicznych, by stworzyć startup uniwersalny, który z powodzeniem będzie mógł zaproponować swoje produkty lub usługi w innym kraju. Łukasz Olechnowicz z firmy GetRESULT, w wywiadzie dla portalu „Wspieramy e-biznes” podkreśla, że nie wystarczy trafiona nazwa i świetne logo, by zyskać zaufanie klientów.

więcej

Wywiad z Bogusławem Weryńskim - o analizie przedwdrożeniowej

Data: 2013-01-23 11:01:59

Przed wdrożeniem nowego rozwiązania informatycznego czy technologii warto sprawdzić, czego tak naprawdę potrzebuje nasza firma. W tym celu przeprowadzona powinna być analiza przedwdrożeniowa, a także analiza funkcjonalności, których wyniki pokażą czy planowane przez nas rozwiązania pozwolą osiągnąć cel, jaki zakładamy. Bogusław Weryński, ekspert technologiczny w firmie Sekwencja w wywiadzie dla Portalu Wspieramy e-Biznes opowiedział o konieczności porównywania różnych rozwiązań przed ich wdrożeniem.

więcej

Jak przygotować dobry Business Model Canvas?

Data: 2013-01-09 15:01:12

Każdy przedsiębiorca, który rozpoczyna działalność gospodarczą staje przed wielkim wyzwaniem przekucia opracowanego pomysłu w regularny mechanizm generowania wartości. To wyzwanie dotyczy także wielu już działających firm. Jak najefektywniej dotrzeć do różnych segmentów klientów? Jak połączyć kluczowe działania i zasoby firmy w celu czerpania zysków z wytworzonej wartości? Jak tworzyć model generowania wartości, który będzie innowacyjny w stosunku do konkurencji? W niniejszym opracowaniu omówimy mechanizm tworzenia Business Model Canvas (BMC), czyli w dosłownym tłumaczeniu: Płótna z Modelem Biznesowym.

więcej

10 błędów popełnianych przez młodych przedsiębiorców, których można uniknąć

Data: 2012-11-28 13:11:04

Budowa i rozwój własnego interesu rozpoczyna się od koncepcji. Wszystko to jednak może pozostać w sferze marzeń, jeżeli nie wykorzysta się odpowiednich narzędzi czy technik. Jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów przez młodych przedsiębiorców? Na co należy zwracać uwagę prowadząc biznes? O tym można przeczytać w poniższym artykule.

więcej

Jak zbudować efektywną aplikację w sześciu krokach

Data: 2012-11-28 07:11:31

Większość aplikacji traci około 76 procent swoich konsumentów po pierwszych trzech miesiącach użytkowania. Jak zatem zbudować aplikację, która przyciągnie lojalnych użytkowników i będzie na tyle atrakcyjna, że stanie się opłacalną inwestycją dla firmy?

więcej

Jak szkolić i trenować zespół start-upu?

Data: 2012-11-23 13:11:34

Pisaliśmy już o tym, co należy wiedzieć przed zakładaniem działalności oraz o umiejętnościach, które powinien posiadać lider teamu. Gdy działalność start-upu zaczyna się pomyślnie rozwijać, nadchodzi czas na przygotowanie pracowników do przejęcia nowych obowiązków.

więcej

Jak pozbyć się czynników, które wpływają na porażkę biznesu

Data: 2012-11-23 07:11:36

Pomysł na biznes to nie wszystko. Jak się okazuje, w drodze do pożądanych rezultatów na przedsiębiorców czyha wiele trudności. Czy wszystkie można pokonać wiedzą i pracowitością? W artykule prezentujemy najczęstsze błędy popełniane w biznesie, sposoby na pozbycie się tych rujnujących czynników i powodów, które odbierają potencjał przedsiębiorcy.

więcej

10 start-upowych pułapek, których należy unikać

Data: 2012-11-19 14:11:12

Powszechnie twierdzi się, że najlepiej uczy się na własnych błędach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaczerpnąć wiedzę od innych. Wnioski z cudzych doświadczeń mogą stać się wspaniałą lekcją, również dla przedsiębiorców. Prezentujemy zatem najczęściej występujące pułapki w świecie biznesu, których można uniknąć.

więcej
1 2 3 4 5 6

Formularz zgłaszania uwag