Artykuły

Mocne i słabe strony polskich start-upów

Data: 2014-07-09 00:00:00

- Polskie start-upy są znane z wysokich kompetencji technologicznych. Ale mogą mieć problem z przebiciem się na rynku, bo nie potrafią właściwie się zaprezentować. Trzeba mieć własciwe podejście już na etapie pomysłu na biznes - powiedział serwisowi web.gov.pl Chris Burry, który w ramach programu Polski Most Krzemowy przygotowywał przedsiębiorców do wejścia na rynek USA

więcej

Dużo otwartości, interakcji i języka angielskiego - wywiad z Andrzejem Targoszem

Data: 2014-06-03 14:06:39

12 i 13 czerwca 2014 r. odbędzie się w Krakowie kolejna edycja Bitspiration, europejskiego festiwalu nowych technologii, startupów i muzyki, rekomendowanego przez TechCrunch. Nam udało się porozmawiać z pomysłodawcą przedsięwzięcia, Andrzejem Targoszem z firmy Proidea, który opowiedział o swoich doświadczeniach ze środowiskiem ICT, a także o miejscu Bitspiration na polskiej scenie startupowej.

więcej

Siła społeczności – jakie jest polskie środowisko startupowe?

Data: 2014-05-20 15:32:00

Jeszcze kilka lat temu spotkania społeczności skupionych wokół startupów z branży ICT w największych miastach w Polsce można było policzyć na palcach jednej ręki, dziś barcampy są punktem obowiązkowym każdego przedsiębiorcy, a tygodniowo odbywa się ich od kilkunastu do kilkudziesięciu. Liczba inicjatyw wspierających to środowisko rośnie sukcesywnie od 2009 roku. Różnią się od siebie formułą, tematyką czy zasięgiem, ale łączy je wspólny cel – edukacja i networking, czyli dwie najważniejsze kwestie dla przedsiębiorcy, stawiającego pierwsze kroki w biznesie. Jaka jest ich rola w budowaniu w Polsce ekosystemu e-biznesowego?

więcej

Parkuj w chmurze - rozmowa z Maurizio Taverną

Data: 2014-04-29 16:14:00

Aplikacja przygotowana przez Maurizio Tavernę rozwiązuje problemy kierowców związane z uiszczaniem opłat za parkowanie. Dzięki Park in Cloud użytkownik może zaznaczyć na mapie miejsce, w którym się znajduje jego samochód, a następnie dokonać opłaty bez konieczności odbierania biletu w automacie.

więcej

Od pomysłu do proof of concept - wywiad z Patrykiem Arłamowskim

Data: 2014-04-29 16:10:00

Arlamowski Investment to firma założona jako spin-off na Politechnice Wrocławskiej w celu komercjalizacji innowacji. Patryk Arłamowski w wywiadzie dla web.gov.pl opowiedział, nam jak działa jego firma i co wyróżnia ją spośród istniejących inkubatorów. Nasz rozmówca opowiedział nam o dwóch wynalazkach: elektronicznej urnie wyborczej oraz wózku inwalidzkim sterowanym myślami.

więcej

Nowe podejście do klawiatury dotykowej - wywiad z Michałem Kubackim z 5-Tiles

Data: 2014-04-29 16:08:00

Firma Michała Kubackiego, 5-TILES stworzyła klawiaturę do urządzeń mobilnych, która ma takie zalety, jak ergonomiczność oraz wyjątkowa wygoda w użytkowaniu. Rozwiązanie polskiej firmy 5-TILES ma także inną przewagę, może być zastosowana nawet w najmniejszych urządzeniach mobilnych, takich jak zegarki. Michał Kubacki pokazał nam, jak działa jego rozwiązanie.

więcej

CeBIT: Krzesło, które zapobiega bólom pleców - Salli Systems

Data: 2014-04-23 15:10:00

Coraz większa liczba godzin spędzonych przy komputerze ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Jedną z najczęstszych dolegliwości jest ból pleców, spowodowany nie tylko zbyt dużą liczbą godzin przed monitorem, ale także niewygodnym krzesłem. Firma Salli Systems opracowała krzesło, które ma zapobiegać nieprzyjemnym dolegliwościom. O jego wyjątkowości opowiedziała nam Kaisu Kundt.

więcej

CeBIT: Rozszerzona rzeczywistość marketingowa - augmented reality

Data: 2014-04-23 15:02:00

Jednym z najnowszych trendów technologicznych są aplikacje mobilne, a w szczególności technologie wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość - augmented reality. Nie zabrakło takich rozwiązań podczas tegorocznych Targów CeBIT. Udało nam się porozmawiać z Janet Schrader z Mxm, która opowiedziała nam, do czego można wykorzystać tę technologię oraz jakie możliwości stwarza klientom.

więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Formularz zgłaszania uwag