CeBIT 2014 – sukces web.gov.pl na Targach w Hanowerze

150 tysięcy odsłon na YouTube, blisko 200 wywiadów i reportaży, kilkadziesiąt spotkań i rozmów to efekty udziału zespołu web.gov.pl w zakończonych w piątek Targach CeBIT w Hanowerze. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, Targi odnotowały w tym roku jeszcze większą liczbę osób odwiedzających zza granicy,  udało się również utrzymać biznesowy charakter imprezy.

W piątek 14 marca 2014 zakończyły się Targi CeBIT, jedna z największych imprez wystawienniczych dla branży IT na świecie. Tegoroczna edycja Targów miała przede wszystkim wzmocnić wizerunek CeBITu jako imprezy typowo biznesowej, nastawionej na zawieranie międzynarodowych kontraktów i przyciągającej profesjonalistów oraz kadrę zarządzają z całego świata. Jako zespół uczestniczący w wydarzeniu, w pełni możemy potwierdzić tę tezę. Udało nam się nawiązać liczne kontakty, a także odbyć spotkania z przedstawicielami instytucji wspierających e-biznes w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i nie tylko. Otrzymaliśmy również wstępną deklarację nawiązania współpracy i realizacji wspólnych działań, mających na celu integrację ekosystemu e-biznesowego w tej części Europy.

Targi CeBIT 2014

Według organizatorów przedsięwzięcia, Targi CeBIT okazały się jeszcze większym sukcesem niż w roku ubiegłym. Jak podkreśla Oliver Frese, członek zarządu Deutsche Messe, szef targów CeBIT, oferta wystawy skierowana była głownie dla użytkowników rozwiązań biznesowych oraz odwiedzających nastawionych na zawieranie kontraktów handlowych. Odzwierciedleniem tego podejścia są tegoroczne statystyki – 92% odwiedzających to pracujący w sektorze IT, jedna trzecia z nich to osoby na stanowiskach kierowniczych, a 25% to goście zagraniczni. Co więcej, według Frese, łączna wartość kontraktów wynegocjowanych podczas targów osiągnęła 25 miliardów euro. Tegoroczny CeBIT to także osobisty sukces zespołu web.gov.pl, który wzorem poprzedniego roku, przygotował dla widzów web.gov.pl wiele relacji telewizyjnych oraz wywiadów z przedstawicielami najciekawszych firm i instytucji, prezentujących się w Hanowerze. Przygotowaliśmy łącznie blisko 200 materiałów wideo, które odnotowały już 150 tys. odsłon, wygenerowanych przez 80 tysięcy unikalnych użytkowników. Przewidujemy, że łącznie nasze materiały wideo z tegorocznych Targów CeBIT, które można na bieżąco oglądać na www.web.gov.pl, oraz przez wiele miesięcy na naszym kanale YouTube odnotują ok. 300 tysięcy odsłon.

Organizatorzy CeBITu podkreślają duży sukces Wielkiej Brytanii jako kraju partnerskiego. Według Frese, 170 brytyjskich wystawców dało się poznać jako firmy wysoce innowacyjne, prezentujące kreatywne rozwiązania. Z wieloma z nich udało nam się przeprowadzić wywiady, które można oglądać na naszym kanale YouTube w specjalnej playliście, poświęconej nowinkom technologicznym. Na Targach CeBIT nie zabrakło także polskich innowacyjnych firm, które zaprezentowały swoje rozwiązania w ramach polskiego stoiska, znajdującego się w Hali 5, a także dziennikarzom web.gov.pl.

Targi CeBIT 2014

Tegoroczna edycja Targów to również dziesiątki dyskusji i wystąpień w ramach Cebit Global Conferences. W tym roku w 70 wydarzeniach wystąpiło 140 prelegentów, wśród których znalazły się takie sławy jak Steve Wozniak czy Jimmy Wales, o zagrożeniu cybernetycznym sabotażem opowiadał także Eugene Kaspersky, z którym udało się porozmawiać naszym dziennikarzom. Łącznie w konferencjach udział wzięło blisko 3000 odwiedzających.

W tym roku targi gościły największą w historii CeBITu grupę młodych przedsiębiorców. Na targach zaprezentowało się ponad 300 start-upów. Atrakcją targów była Hala 16, gdzie w ramach konkursu Code_n swoją ofertę przedstawiło 50 początkujących firm. Jak podkreślają organizatorzy, młodzi przedsiębiorcy mieli znakomitą okazję nawiązać kontakty z przedstawicielami dużych korporacji oraz inwestorami. Wielu z nich wyraziło również zainteresowanie możliwością nawiązania współpracy w Polsce.

Targi CeBIT 2014

Temat wiodący targów CeBIT 2014 to "Datability", czyli trend odnoszący się do gromadzenia bardzo dużej ilości danych i wynikającej z tego odpowiedzialności. Według Olivera Frese, tegoroczna impreza  pokazała, że odpowiedzialne wykorzystywanie i zarządzanie dużą ilością danych może zrewolucjonizować wiele modeli biznesowych, procesów produkcyjnych oraz aplikacji. CeBIT 2014 odwiedziło przeszło 210 000 osób, liczba ta bez wątpienia świadczy o wiodącej pozycji Targów wśród międzynarodowych imprez dla branży IT o charakterze biznesowym.

CeBIT 2014 - web.gov.pl na Targach w Hanowerze

___ Wydrukuj
PODZIEL SIĘ:

Formularz zgłaszania uwag