Artykuły

Parkuj w chmurze - rozmowa z Maurizio Taverną

Data: 2014-04-29 16:14:00

Aplikacja przygotowana przez Maurizio Tavernę rozwiązuje problemy kierowców związane z uiszczaniem opłat za parkowanie. Dzięki Park in Cloud użytkownik może zaznaczyć na mapie miejsce, w którym się znajduje jego samochód, a następnie dokonać opłaty bez konieczności odbierania biletu w automacie.

więcej

Od pomysłu do proof of concept - wywiad z Patrykiem Arłamowskim

Data: 2014-04-29 16:10:00

Arlamowski Investment to firma założona jako spin-off na Politechnice Wrocławskiej w celu komercjalizacji innowacji. Patryk Arłamowski w wywiadzie dla web.gov.pl opowiedział, nam jak działa jego firma i co wyróżnia ją spośród istniejących inkubatorów. Nasz rozmówca opowiedział nam o dwóch wynalazkach: elektronicznej urnie wyborczej oraz wózku inwalidzkim sterowanym myślami.

więcej

Nowe podejście do klawiatury dotykowej - wywiad z Michałem Kubackim z 5-Tiles

Data: 2014-04-29 16:08:00

Firma Michała Kubackiego, 5-TILES stworzyła klawiaturę do urządzeń mobilnych, która ma takie zalety, jak ergonomiczność oraz wyjątkowa wygoda w użytkowaniu. Rozwiązanie polskiej firmy 5-TILES ma także inną przewagę, może być zastosowana nawet w najmniejszych urządzeniach mobilnych, takich jak zegarki. Michał Kubacki pokazał nam, jak działa jego rozwiązanie.

więcej

Jak wygląda praca w sektorze ICT?

Data: 2014-04-29 15:04:00

Targi CeBIT to nie tylko spotkania biznesowe i prezentacje produktów firm, to także szansa dla młodych ludzi, by zobaczyli, jak wygląda praca w sektorze ICT.

więcej

CeBIT: Krzesło, które zapobiega bólom pleców - Salli Systems

Data: 2014-04-23 15:10:00

Coraz większa liczba godzin spędzonych przy komputerze ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Jedną z najczęstszych dolegliwości jest ból pleców, spowodowany nie tylko zbyt dużą liczbą godzin przed monitorem, ale także niewygodnym krzesłem. Firma Salli Systems opracowała krzesło, które ma zapobiegać nieprzyjemnym dolegliwościom. O jego wyjątkowości opowiedziała nam Kaisu Kundt.

więcej

CeBIT: Rozszerzona rzeczywistość marketingowa - augmented reality

Data: 2014-04-23 15:02:00

Jednym z najnowszych trendów technologicznych są aplikacje mobilne, a w szczególności technologie wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość - augmented reality. Nie zabrakło takich rozwiązań podczas tegorocznych Targów CeBIT. Udało nam się porozmawiać z Janet Schrader z Mxm, która opowiedziała nam, do czego można wykorzystać tę technologię oraz jakie możliwości stwarza klientom.

więcej

CeBIT: iBeacon - ciekawy sposób na publikacje pdf

Data: 2014-04-23 15:00:00

O systemie elektronicznego wydawania prospektów gazetek Andrzej Sienkiewicz rozmawiał na Targach CeBIT z Timem Rademacherem. iBeacon to nazwa aplikacji, która pozwala publikować pdfy lub inne dokumenty na różnych urządzeniach. Zobaczcie jak to działa.

więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Formularz zgłaszania uwag