Webinarium odc. 3 - Jak współpracować z inwestorem? Umowa inwestycyjna z funduszem VC

Trzecie webinarium pt:

"Jak współpracować z inwestorem?
Umowa inwestycyjna z funduszem VC"

Transmisja online odbyła się 15 października 2013 r. o godzinie 10:00

W trzecim webinarium z cyklu "Akademia e-Biznesu VC-View" Zygmunt Grajkowski z funduszu Giza Polish Ventures zaprezentował najważniejsze aspekty zawierania umów inwestycyjnych i wyjaśnił, jak powinny wyglądać kluczowe dokumenty związane z inwestycją VC. W studio telewizyjnym Web-TV gościliśmy również Rafała Stroińskiego, współzałożyciela kancelarii prawnej JSLegal, który reprezentował spółkę Audioteka S.A. w trakcie pozyskania inwestycji z funduszu VC. Podczas webinarium, Rafał Stroiński opowiedział o prawnych aspektach wejścia inwestora do spółki na przykładzie jednego z największych sukcesów internetowych ostatnich lat. Spotkanie poprowadziła Olga Yanusik ze Startup Hub Poland, z wykształcenia prawnik, w przeszłości redaktor naczelna magazynu Investment Tribune.

Oglądaj webinarium:


Uczestnicy webinarium:

Zygmunt Grajkowski - Partner Zarządzający w Giza Polish Ventures. Zygmunt Grajkowski posiada 25-letnie doświadczenie w branży informatycznej i corporate finance. W 1986 r. założył swoją pierwszą spółkę IT, która została przejęta przez Prokom Software. Później pełnił m.in. funkcję dyrektora działu fuzji i przejęć firmy Pricewaterhouse Coopers w Polsce. Przez pięć lat był wspólnikiem i członkiem zarządu w Enterprise Investors, firmie zarządzającej jednym z największych funduszy typu VC/PE w Europie Środkowej. Od roku 2002 Zygmunt Grajkowski był zaangażowany w kilkadziesiąt transakcji w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej poprzez swoją firmę konsultingową VBM Consulting. W 1995 r. wyróżniony tytułami ”World Young Businessman Achiever” i „Młody Utalentowany Biznesmen Roku”  przez dziennik Rzeczpospolita, a w 2000 r. nagrodzony przez Kapitułę Sektora Technologicznego, tytułem ”Złotego Procesora ” w kategorii  "Człowiek Roku" sektora TMT.

Rafał Stroiński - adwokat Izby Warszawskiej oraz “attorney and counselor at law” w stanie New York, USA. Jest współzałożycielem kancelarii JSLegal Jankowski & Stroiński. Posiada dyplom LL.M. z Harvard Law School, doktorat w dziedzinie prawa z Uniwersytetu Warszawskiego oraz dyplom magistra filologii iberyjskiej, również z Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Warszawskim, oraz w ramach działalności kancelarii JSLegal specjalizuje się w transakcjach z obszarów rynków kapitałowych, fuzji i przejęć, Corporate Governance, Private Equity/ Venture Capital, funduszy zalążkowych oraz inwestycji Aniołów Biznesu. Przed założeniem JSLegal, Rafał Stroiński był Partnerem w kancelarii CMS Cameron McKenna, gdzie założył i przez wiele lat zarządzał działem rynków kapitałowych oraz stał się jednym z liderów w obsłudze prawnej transakcji Private Equity.

Olga Yanusik – członek zarządu StartUP Hub Poland, organizacji świadczącej usługi wsparcia dla zagranicznych naukowców i przedsiębiorców z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w sektorze wysokich technologii w Polsce. Prawnik z wykształcenia, posiada kilkuletnie doświadczenie w branży kapitału wysokiego ryzyka jako kierownik regionalny sieci Aniołów Biznesu Secus Łowcy Biznesu w Warszawie. W latach 2011-2013 redaktor naczelna branżowego czasopisma Investment Tribune poświęconego tematyce inwestycji aniołów biznesu, funduszy Venture Capital oraz strategiom rozwoju innowacyjnych firm technologicznych. Od 2009 roku współpracownik naukowy Instytutu Allerhanda, prawniczego think tanku specjalizującego się w interdyscyplinarnych i porównawczych studiach z zakresu roli instytucji prawnych w funkcjonowaniu rynku.

Dla kogo?

Nowy cykl Akademii e-Biznesu kierujemy przede wszystkim do przedsiębiorców zainteresowanych  finansowaniem w postaci inwestycji kapitałowych. Zdobędą oni wiedzę na temat kryteriów i sposobu inwestowania funduszy Venture Capital oraz poznają spojrzenie inwestorów na  innowacyjne spółki. Do oglądania, a także zabrania głosu w dyskusji zapraszamy również wszystkich tych, którzy interesują się inwestycjami kapitałowymi, korzystają z dotacji unijnych lub w przyszłości chcieliby założyć firmę i poszukać dla siebie odpowiedniego sposobu finansowania.

Na jaki temat?

W ramach Akademii e-Biznesu - VC View będziemy cyklicznie prezentować zagadnienia związane z funkcjonowaniem funduszy Venture Capital w Polsce i na świecie. Pierwsze webinarium poświęcone zostało omówieniu kapitału intelektualnego (oglądaj poprzednie webinaria). Kolejne spotkania będą dotyczyć pełnej ścieżki rozwoju e-biznesu - od dojrzewania start-upu do wejścia inwestora, aż do wyjścia i prowadzenia samodzielnego biznesu. W ramach prezentowanego cyklu podsumujemy ponadto światowe trendy w e-biznesie z punktu widzenia najchętniej podejmowanych inwestycji.

Przyłącz się – zadaj swoje pytanie!

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją pt. „Prawna struktura inwestycji funduszu ventore capital. Term Sheet i umowa inwestycyjna”, która została omówiona podczas trzeciego webinarium Akademii e-Biznesu VC-View, a także do zadawania pytań naszym gościom. Zapraszamy do zadawania pytań w komentarzach na web.gov.pl oraz na facebooku.

Pobierz prezentację

Organizatorzy:

___ Wydrukuj
PODZIEL SIĘ:

Formularz zgłaszania uwag