Webinarium odc. 2 - Czy już czas na inwestora? Kryteria oceny spółek i proces inwestycyjny

Drugie webinarium pt:

"Czy już czas na inwestora?
Kryteria oceny spółek i proces inwestycyjny"

Transmisja online odbyła się 12 września 2013 r. o godzinie 10:00

Drugie webinarium z cyklu "Akademia e-Biznesu VC-View" poruszyło temat dojrzałości start-upów i ich gotowości do pozyskiwania inwestycji. Marek Borzestowski, Partner w funduszu Giza Polish Ventures, objaśnił najważniejsze kryteria oceny start-upu, której dokonują fundusze Venture Capital i opowiedział o procesie oraz formalnościach związanych z wejściem kapitałowym inwestora typu VC. W studio telewizyjnym Web-TV gościliśmy również Dawida Wienera z Usability Tools, który opowiedział o udanym pozyskaniu inwestycji z VC oraz udzielił kilku rad, jak zaczynając od dotacji z 8.1 POIG osiągnąć sukces rynkowy.

Oglądaj webinarium:

Uczestnicy webinarium:

Marek BorzestowskiMarek Borzestowski: Partner w funduszu Giza Polish Ventures. Jest odnoszącym sukcesy seryjnym przedsiębiorcą i założycielem kilku przedsiębiorstw internetowych. Ma doświadczenie w uruchamianiu nowych spółek informatycznych i jest szczególnie aktywny w dziedzinie stosowania sztucznej inteligencji w aplikacjach internetowych, systemach eksperckich, sieciach neuronowych, przetwarzaniu języka naturalnego i w analizie dialogowej. Jako dyrektor generalny spółki Wirtualna Polska wprowadził innowację portalu i doprowadził do przejęcia spółki przez TPSA/France Telecom. Jest współzałożycielem i prezesem Inteliwise, globalnej spółki internetowej z Polski, która produkuje nowy model interaktywnego interfejsu avatar dla stron internetowych.

Dawid Wiener - jeden z twórców narzędzia do badania użyteczności Usability Tools, które w ostatnim czasie zostało okrzyknięte jednym z najgorętrzych start-upów. Firma Cogision, która  tworzy wszechstronną platformę oferującą zestaw narzędzi pozwalających prowadzić zdalne testy użyteczności (ang. remote usability testing) na realizację swojej e-usługi otrzymała dofinansowanie w ramach działania 8.1 Programu Innowacyjna Gospodarka. Dziś może się pochwalić dużo większym doświadczeniem w pozyskiwaniu finansowania na realizację innowacyjnych pomysłów - firma otrzymała wsparcie inwestorów ze SpeedUp Innovation oraz Xevin Investments.

Ewa AbelEwa Abel - analityk w funduszu Giza Polish Ventures, gdzie odpowiada za wstępne badania przesiewowe zgłoszeń napływających do funduszu oraz za badanie Business and Intellectual Capital Due Diligence spółek zakwalifikowanych do kolejnych etapów procesu inwestycyjnego. Wcześniej Ewa Abel była analitykiem działu Corporate Advisory and Research w banku inwestycyjnym Diamond Capital w Nigerii.

 

 

Dla kogo?

Nowy cykl Akademii e-Biznesu kierujemy przede wszystkim do przedsiębiorców zainteresowanych  finansowaniem w postaci inwestycji kapitałowych. Zdobędą oni wiedzę na temat kryteriów i sposobu inwestowania funduszy Venture Capital oraz poznają spojrzenie inwestorów na  innowacyjne spółki. Do oglądania, a także zabrania głosu w dyskusji zapraszamy również wszystkich tych, którzy interesują się inwestycjami kapitałowymi, korzystają z dotacji unijnych lub w przyszłości chcieliby założyć firmę i poszukać dla siebie odpowiedniego sposobu finansowania.

Na jaki temat?

W ramach Akademii e-Biznesu VC chcielibyśmy cyklicznie prezentować zagadnienia związane z funkcjonowaniem funduszy Venture Capital w Polsce i na świecie. Podczas pierwszego webinarium omówiliśmy zagadnienie kapitału intelektualnego (Oglądaj pierwsze webinarium). Kolejne spotkania będą dotyczyć pełnej ścieżki rozwoju e-biznesu - od dojrzewania start-upu do wejścia inwestora, aż do wyjścia i prowadzenia samodzielnego biznesu. W ramach prezentowanego cyklu podsumujemy ponadto światowe trendy w e-biznesie z punktu widzenia najchętniej podejmowanych inwestycji.

Przyłącz się – zadaj swoje pytanie!

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją pt. "Kryteria oceny spółek i proces inwestycyjny", która została omówiona podczas drugiego już webinarium. Pobierz prezentację.

Organizatorzy:

___ Wydrukuj
PODZIEL SIĘ:

Formularz zgłaszania uwag