Webinarium odc. 1 - Kapitał Intelektualny w inwestycjach Venture Capital

Pierwsze webinarium pt. 

„Kapitał Intelektualny w inwestycjach Venture Capital”

 Transmisja online odbyła się 6 czerwca 2013 r.

Podczas pierwszego webinarium omówiliśmy zagadnienie kapitału intelektualnego. Prezentacja „Kapitał Intelektualny w inwestycjach Venture Capital” przybliżyła  jedno z najważniejszych kryteriów doboru inwestycji przez technologiczne fundusze Venture Capital, takie jak Giza Polish Ventures – czyli wartość kapitału intelektualnego spółek. Zygmunt Grajkowski, Partner Zarządzający w GPV,   wyjaśnił, czym jest wartość intelektualna przedsiębiorstwa i jakie jej rodzaje są najważniejsze dla inwestorów z technologicznych funduszy Venture Capital.  Prezentację uzupełniła dyskusja o praktycznych aspektach zagadnienia wartości intelektualnej. Wzięli w niej udział Zygmunt Grajkowski oraz przedsiębiorca Borys Musielak, założyciel i prezes spółki Filmaster. Moderatorem spotkania był Krzysztof Gontarek – redaktor naczelny tygodnika SMART Biznes, współzałożyciel i redaktor naczelny  Dziennika Internautów.

Oglądaj webinarium:


Uczestnicy pierwszego webinarium:

Zygmunt Grajkowski - Partner Zarządzający w Giza Polish Ventures. Zygmunt Grajkowski posiada 25-letnie doświadczenie w branży informatycznej i corporate finance. W 1986 r. założył swoją pierwszą spółkę IT, która została przejęta przez Prokom Software. Później pełnił m.in. funkcję dyrektora działu fuzji i przejęć firmy Pricewaterhouse Coopers w Polsce. Przez pięć lat był wspólnikiem i członkiem zarządu w Enterprise Investors, firmie zarządzającej jednym z największych funduszy typu VC/PE w Europie Środkowej. Od roku 2002 Zygmunt Grajkowski był zaangażowany w kilkadziesiąt transakcji w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej poprzez swoją firmę konsultingową VBM Consulting. W 1995 r. wyróżniony tytułami ”World Young Businessman Achiever” i „Młody Utalentowany Biznesmen Roku”  przez dziennik Rzeczpospolita, a w 2000 r. nagrodzony przez Kapitułę Sektora Technologicznego, tytułem ”Złotego Procesora ” w kategorii  "Człowiek Roku" sektora TMT.

Więcej informacji

Borys Musielakwspółzałożyciel i prezes Filmaster.TV, spółki oferującej system personalizacji i analizy użytkowników stacjom telewizyjnym, VoD oraz kinom. Od 2002 roku Borys pracował jako programista oraz lider grup w startupach (eo Networks, empolis) i w dużych korporacjach (CoCoNet, Deutsche Bank, Barclays Capital) w Polsce, Niemczech i w Wielkiej Brytanii. W 2007 roku założył OSnews - społecznościowy serwis informacyjny poświęcony oprogramowaniu, systemom operacyjnym i światowi IT; w 2011 ReaktorWarsaw.com – startup hub. Spółka Filmaster jest beneficjentem programu 8.1 POIG i laureatem konkursu na najbardziej innowacyjną e-usługę, organizowanego przez Web.gov.pl.

Więcej informacji

Krzysztof Gontarek - Redaktor naczelny SMART Biznes. Współwłaściciel i redaktor naczelny Dziennika Internautów, jednego z najstarszych polskich serwisów informacyjnych online, założonego w 2001 roku. Założyciel agencji internetowej Go-Net - pierwszego wydawcy Dziennika Internautów. Współtwórca Kids On Bits – warsztatów programowania dla dzieci oraz Poland Startup Chart. Juror, mentor i coach na szeregu impreza z branży IT, polski ambasador Startup Week i Pioneers Festival. 

Więcej informacji

Organizatorzy:

___ Wydrukuj
PODZIEL SIĘ:

Formularz zgłaszania uwag