Artykuły

Webinarium odc. 5 "Własność intelektualna w internecie. Wybrane zagadnienia"

Data: 2014-07-10 13:35:00

Piąte webinarium z cyklu "Akademia e-Biznesu VC-View" poświęcone było zagadnieniom własności intelektualnej w internecie. Małgorzata Nowotnik-Zajączkowska, partner z kancelarii Nowotnik – Lipski – Szafrański, wyjaśniła podstawowe pojęcia związane między innymi z nazwą, znakiem towarowym i domeną oraz opowiedziała o tym, na co należy uważać i na co zwracać największą uwagę, tworząc start up internetowy. W studio telewizyjnym Web-TV gościliśmy Jakuba Kubalskiego, prawnika związanego z kancelarią Domański – Zakrzewski – Palinka. Spotkanie poprowadziła Noemi Malska ze Startup HUB Poland.

więcej

Webinarium odc. 4 - Świadomy brand – kreacja i strategia rozwoju marki start-upu

Data: 2013-11-20 13:06:00

Czwarte webinarium z cyklu "Akademia e-Biznesu VC-View" poświęciliśmy tematyce kreowania marki start-upu. Maciej Sadowski ze Startup Hub Poland odpowiedział na pytanie, dlaczego rozwój brandu to ważny proces powstawania każdego start-upu oraz zaprezentował punkty zwrotne rozwoju świadomej marki dla biznesu we wczesnej fazie organizacji. W studio telewizyjnym Web-TV gościliśmy również Dariusza Mazurkiewicza, założyciela znanej marki płatności mobilnych SkyCash. Podczas webinarium, Dariusz Mazurkiewicz opowiedział o ścieżce, jaką pokonał SkyCash od momentu otrzymania dotacji w ramach działania 8.1 POIG do zostania jednym z liderów płatności mobilnych w kraju. Spotkanie poprowadziła Victoria Okonkwo z Giza Polish Ventures.

więcej

Webinarium odc. 3 - Jak współpracować z inwestorem? Umowa inwestycyjna z funduszem VC

Data: 2013-10-14 08:50:00

Trzecie webinarium z cyklu "Akademia e-Biznesu VC-View" poświęciliśmy tematyce zawierania umów z inwestorem. Zygmunt Grajkowski z funduszu Giza Polish Ventures zaprezentował najważniejsze aspekty zawierania umów inwestycyjnych i wyjaśnił, jak powinny wyglądać kluczowe dokumenty związane z inwestycją VC. W studio telewizyjnym Web-TV gościliśmy również Rafała Stroińskiego, współzałożyciela kancelarii prawnej JSLegal, który reprezentował spółkę Audioteka S.A. w trakcie pozyskania inwestycji z funduszu VC. Spotkanie poprowadziła Olga Yanusik ze Startup Hub Poland.

więcej

Webinarium odc. 2 - Czy już czas na inwestora? Kryteria oceny spółek i proces inwestycyjny

Data: 2013-09-18 09:41:00

Drugie webinarium z cyklu "Akademia e-Biznesu VC-View" poruszyło temat dojrzałości start-upów i ich gotowości do pozyskiwania inwestycji. Marek Borzestowski, Partner w funduszu Giza Polish Ventures, objaśnił najważniejsze kryteria oceny start-upu, której dokonują fundusze Venture Capital i opowiedział o procesie oraz formalnościach związanych z wejściem kapitałowym inwestora typu VC. W studio telewizyjnym Web-TV gościliśmy również Dawida Wienera z Usability Tools, który opowiedział o udanym pozyskaniu inwestycji z VC oraz udzielił kilku rad, jak zaczynając od dotacji z 8.1 POIG osiągnąć sukces rynkowy. Webinarium można już obejrzeć na naszym kanale YouTube.

więcej

Webinarium odc. 1 - Kapitał Intelektualny w inwestycjach Venture Capital

Data: 2013-05-21 13:05:22

Podczas pierwszego webinarium omówiliśmy zagadnienie kapitału intelektualnego. Prezentacja „Kapitał Intelektualny w inwestycjach Venture Capital” przybliżyła  jedno z najważniejszych kryteriów doboru inwestycji przez technologiczne fundusze Venture Capital, takie jak Giza Polish Ventures – czyli wartość kapitału intelektualnego spółek. W studio gościliśmy Zygmunta Grajkowskiego z GPV oraz Borysa Musielaka z Filmaster.TV.

więcej

Formularz zgłaszania uwag