Baza E-usług

Informacje ogólne
Urbigame - narzędzie do tworzenia i rozgrywania gier miejskich
Urbigame - narzędzie do tworzenia i rozgrywania gier miejskich

Opis
Adres strony:
Nazwa firmy:
Game Planner sp. z o.o.
Adres:
ul. Jana Kochanowskiego 4/7; 60-844 Poznań
E-mail:
Szczegóły
Aktywność
Lokalizacja
 • Celem projektu realizowanego przez spółkę Game Planner jest stworzenie Urbigame - wysoce innowacyjnej e-usługi umożliwiającej użytkownikom tworzenie i rozgrywanie gier miejskich w rzeczywistej scenerii. Wykorzystanie najnowszych technologii w tym rozszerzonej rzeczywistości i NFC pozwoli na zaoferowanie graczom zupełnie nowej jakości rozgrywki opartej na interakcji między użytkownikami. Moduł kreacji gier, predefiniowane scenariusze, tryby gry solowej i grupowej będą przekładać się na wysoką "grywalność" - atrakcyjność dla użytkowników.

  Urbigame opierać się będzie na najnowszych rozwiązaniach technicznych i informatycznych. Wykorzystywać będzie HTML5, RoR, RWD, HID, ma współpracować z urządzeniami mobilnymi operującymi w środowiskach IOS i Android (zarówno on- jak i off-line). Wykorzystanie portalu internetowego jako front-endu dla aplikacji mobilnej znacznie rozszerza funkcjonalności tego rozwiązania.

  Do najważniejszych funkcji serwisu można zaliczyć między innymi:moduł interakcji między graczami, moduł rozszerzonej rzeczywisości, moduł gamifikacji, moduł czujników urządzeń mobilnych, moduł wykorzystania infrastruktury miejskiej, tryb gry indywidualnej i grupowej.

  Tytuł projektu:Interaktywna gra miejska na urządzenia mobilne spółki Game Planner umożliwiająca bezpośrednią aktywną rywalizację między graczami i grupami graczy

  Numer naboru: 3/12

  Numer umowy: UDA-POIG.08.01.00-30-433/12-00

  Wartość dofinansowania: 485800PLN

  Zasięg: międzynarodowy (Niemcy)

  Rynek docelowy: Polska i zagranica (osoby indywidualne)

   


Formularz zgłaszania uwag