Baza E-usług

Informacje ogólne
KtoToMówi - ćwiczenia wspomagające rehabilitację słuchu
KtoToMówi - ćwiczenia wspomagające rehabilitację słuchu

Opis
Adres strony:
Nazwa firmy:
Konrad Sp.z o.o.
Adres:
Samorządowa 5A, Józefów
E-mail:
Pracownicy firmy:
Szczegóły
Aktywność
Lokalizacja
 • Nazywam się Konrad. Mam 5 lat i mama mówi, że już od urodzenia były ze mną problemy - jak się urodziłem, to nie mogłem oddychać, lekarze dali mi jakieś zastrzyki i już było lepiej, ale potem okazało się, że zupełnie nie słyszę. Mnie to specjalnie nie przeszkadzało, bo się przyzwyczaiłem, ale mama była bardzo zmartwiona, jak to mama. Poszliśmy więc do szpitala i tam mi do głowy wszczepili ślimaczka i teraz chodzę z takim czymś za uchem. Trochę to śmiesznie wygląda, ale jak dowiedziałem się, że w Polsce jest dużo takich dzieci, to się już nie przejmuję - mam nawet w Kajetanach kolegów ze ślimaczkami. Na początku nie wiedziałem co z tym zrobić -  słychać było tylko szum, nic nie rozumiałem. Dopiero po kilku latach ćwiczeń z mamą i panią logopedą słyszę i rozumiem już prawie wszystko, umiem też dobrze mówić. No i podobno właśnie to wszystko przeze mnie, bo mama dostała jakieś pieniądze z Unii, żeby zrobić w internecie ćwiczenia dla takich dzieci jak ja. Nawet firma mamy nazywa się tak, jak ja. Fajnie, nie?

  Konrad jest jednym z kilku tysięcy dzieci w Polsce z tzw. implantem ślimakowym. To skomplikowane urządzenie elektroniczne, które tłumaczy dźwięki bezpośrednio na impulsy nerwowe. Wszczepia się je bezpośrednio do ucha wewnętrznego, do jego części zwanej ślimakiem. Polska dzięki m.in. działalności Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach jest jednym z kilku krajów na świecie, gdzie przeprowadza się najwięcej takich operacji.

  Wszczepienie implantu ślimakowego, które odbywa się zwykle w wieku 1-2 lat, to jednak dopiero początek rehabilitacji dziecka niesłyszącego. Dalsza droga to lata żmudnych ćwiczeń - dziecko musi po prostu nauczyć się słyszeć i mówić - to, co dla dzieci słyszących jest naturalne, dla dziecka, które nigdy nie słyszało, jest ciężką pracą - przypomina naukę obcego języka.

  Kto To Mówi to serwis internetowy, który wspiera rehabilitację takich dzieci za pomocą specjalnie przygotowanych multimedialnych ćwiczeń. Naszym celem było zapewnienie rodzicom i logopedom odpowiednich materiałów, a dzieciom - dobrej zabawy i efektów terapeutycznych. Setki użytkowników i dziesiątki pozytywnych opinii od rodziców i specjalistów świadczą o tym, że się udało.

  Ćwiczenia były projektowane przez logopedów i psychologów. Dzięki fachowej pomocy i zaangażowaniu całego zespołu, powstał pierwszy i najlepszy tego typu produkt nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

  Realizacja tego projektu nie byłaby możliwa bez wsparcia z funduszy unijnych - wykonanie animacje i gier pochłonęło setki tysięcy złotych, a rynek jest na tyle mały i możliwości finansowe rodziców na tyle skromne, że bez dotacji nie dałoby się zrealizować takiej inwestycji. Dzięki funduszom powstał więc bardzo potrzebny i innowacyjny na skalę światową projekt, który pomoże tysiącom dzieci lepiej słyszeć i mówić.

  Numer naboru: 2009
  Dofinansowanie: 675 750 PLN
  Zasięg: krajowy
  Rynek docelowy: dzieci z niedosłuchem.

  Galeria zdjęć


Formularz zgłaszania uwag