Katalog B2B

Informacje ogólne
b2b24.pl - internetowa platforma zaopatrzeniowa dla przedsiębiorstw
b2b24.pl - internetowa platforma zaopatrzeniowa dla przedsiębiorstw

Opis
Adres strony:
Nazwa firmy:
Kelvin Sp. z o.o.
Adres:
śląskie, Bielsko-Biała, ul. Sobieskiego 413, (43-300)
E-mail:
Szczegóły
Aktywność
Lokalizacja
 • 1. Cel projektu

  Celem projektu realizowanego przez b2b24.pl jest elektroniczna integracja procesów biznesowych z wybranymi dostawcami i odbiorcami. W ramach projektu został wdrożony system informatyczny do zarządzania procesami realizowania zamówień.

  System integruje sposób zarządzania całym procesem sprzedaży i dostawy towarów z branży instalacyjnej i przemysłu.

  2. Opis usług świadczonych przez serwis

  b2b24.pl jest miejscem zaopatrywania się w towary z branży instalacyjnej i przemysłowej, takie jak urządzenia, armatura i materiały instalacyjne, aparatura kontrolno-pomiarowa i automatyka, urządzenia dla celów chłodzenia przemysłowego, wentylacji, ogrzewania, zaopatrzenia w wodę i media przemysłowe.

  b2b24.pl jest idealnym narzędziem do wycen i zakupów na podstawie kosztorysów oraz rozbudowanych specyfikacji projektowych i przetargowych.

  Jak działa w praktyce b2b24.pl

  Pracujący w firmie klienta kierownik, brygadzista, majster wypełnia w przeglądarce internetowej zamówienie na materiały i urządzenia potrzebne mu do produkcji lub budowy. Zamówiony towar jest następnie dostarczany w określone miejsce i w określonym czasie.

  3. Zastosowane rozwiązanie techniczne

  Aplikacja webowa działająca w środowisku MS Windows Server z wykorzystaniem Internet Information Server, bazy danych MS SQL Server, systemu ERP Microsoft Dynamics NAV.

  4. Możliwe sposoby komunikacji

  Platforma jest dostępna na dowolnym urządzeniu posiadającym dostęp do Internetu i obsługującego przeglądarkę internetową.

  5. Potencjalni użytkownicy serwisu

  Oferta platformy jest skierowana przede wszystkim do:

  • firm instalacyjnych,
  • firm budowlanych,
  • zakładów przemysłowych,
  • spółdzielni mieszkaniowych i developerów,
  • elektrowni i elektrociepłowni,
  • hurtowni,
  • przedsiębiorstw przesyłowych. 

  Unikatowy system składania zamówień uwzględnia fakt, że w procesie zamawiania w imieniu przedsiębiorstwa działają różne, upoważnione do tego osoby. W związku z tym platforma b2b24.pl oferuje dopasowane do tego formy płatności, oraz uwzględnia aspekty formalno-prawne współdziałania przedsiębiorstw.

  6. Najważniejsze funkcje serwisu

  • b2b24.pl to składanie zamówień przez Internet – nie ma potrzeby wertowania katalogów, wizyt w hurtowniach i spotkań z dostawcami;  platforma umożliwia szybkie i sprawne zakupy towarów lub ich tańszych zamienników bez konieczności posiadania własnych stanów magazynowych. Towar jest dostarczany na miejsce we wskazanym przez odbiorcę terminie.
  • b2b24.pl posiada unikatowy system składania zamówień uwzględniający fakt, że w procesie zamawiania w imieniu przedsiębiorstwa działają różne, upoważnione do tego osoby. W związku z tym platforma b2b24.pl oferuje dopasowane do tego formy płatności, oraz uwzględnia aspekty formalno-prawne współdziałania przedsiębiorstw: zarządzanie uprawnieniami z poziomu panelu klienta, tworzenie i edycja zapytań ofertowych.
  • Rozbudowany panel klienta udostępnia historię zamówień, wgląd w stopień / etap realizacji zamówienia, opcje tworzenia kosztorysów / budżetu, wgląd w płatności, dostęp do pełnej (również archiwalnej) dokumentacji: faktury, rachunki, zapytania ofertowe.
  • b2b24.pl oferuje dobór urządzeń w oparciu o kartę produktu prezentującą szczegółowy opis, kod towaru, kod towaru wg producenta, jednostkę miary, zdjęcie, cenę katalogową, cenę sprzedaży netto i brutto, wspomagany wyszukiwarką znajdująca produkty według kodu lub nazwy; dobór techniczny urządzeń i materiałów w oparciu o dokumentacje techniczne i techniczno-ruchowe dołączone do kart produktów; tworzenie specyfikacji zakupowych w oparciu o kryteria doboru dołączone do kart produktów.

  7. Numer naboru

  WND-POIG.80.02.00-24-071/09-00

   

  8. Kwota dofinansowania

  255 208,02 PLN

   

  9. Zasięg projektu

  Krajowy


  10. Rynek docelowy

  Polska i zagranica (firmy z branży instalacyjnej i przemysłu)

   

  Galeria zdjęć

  Załączniki

  1. KELVIN.pdf
  2. RYNKOWY LIDER INNOWACJI 2012 - INFO.pdf

Formularz zgłaszania uwag