Katalog B2B

Informacje ogólne
Rozwój współpracy handlowej Kubiak Sp. z o.o.
Rozwój współpracy handlowej Kubiak Sp. z o.o.

Opis
Adres strony:
Nazwa firmy:
Kubiak Sp. z o. o.
Adres:
Wrocław, dolnośląskie
E-mail:
Szczegóły
Aktywność
Lokalizacja
 • Historia firmy Kubiak sięga 1957 roku, kiedy to senior Mieczysław Kubiak otworzył pierwszą piekarnię. Był to mały zakład rzemieślniczy słynący przez wiele lat z bardzo wysokiej jakości pieczywa. Do dzisiaj nazwisko Kubiak kojarzy się wielu mieszkańcom Wrocławia z dobrym smakiem chleba.

  W 1989 roku przystąpił do firmy jako wspólnik Syn - Jakub Kubiak. W okresie 1990-94 nastąpił dynamiczny rozwój zakładu. Powstały dwa nowe działy produkcji, większa baza transportowa oraz własne punkty sprzedaży. Wówczas zakład zatrudniał ok. 30 osób i obsługiwał 35 sklepów hurtowych.

  Od stycznia 1995 roku zakład jest prowadzony przez Jakuba Kubiaka – od spółki cywilnej odszedł Mieczysław Kubiak.

  W 1997 roku Jakub Kubiak wybudował drugą nowoczesną piekarnię i posiadająca większe  moce produkcyjne, położoną w centrum Wrocławia na działce o powierzchni 4500 m² posiadającą dwa budynki biurowo produkcyjne. Pierwszy o powierzchni 250 m² oraz drugi  o powierzchni  ponad 2000 m².

  Mimo to piekarnie zachowały rzemieślniczy charakter produkcji, co pozwala produkować pieczywo bardzo dobrej jakości. Lokalizacja piekarni oraz rozwinięta baza transportowa pozwalają na dostarczanie pieczywa do punktów sprzedaży 2-3 razy dziennie na terenie miasta, zapewnia nam to możliwość sprzedaży świeżego pieczywa przez cały dzień.

  Firma Kubiak w 2001 roku przekształciła się w sp. z o.o., kiedy to powstało średniej wielkości przedsiębiorstwo z kapitałem 8.5 mln zł. W latach 2001-2002 firma notowała stały wzrost przychodów inwestując środki własne w maszyny i urządzenia, jak również w modernizację.

  W 2003 roku zarząd firmy podjął decyzję o zmianie polityki i funkcjonowaniu firmy na rynku. Firma postanowiła inwestować we własną sieć detaliczną. W tej chwili zatrudniamy około 100 pracowników i 10 uczniów, posiadamy własną sieć sklepów i ich ilość ciągle wzrasta. Oprócz własnych punktów handlowych posiadamy wielu odbiorców hurtowych, którymi są głównie sklepy spożywcze o pełnym asortymencie artykułów spożywczych.

  Gwarancją jakości są kwalifikacje, wiedza oraz doświadczenie właściciela Jakuba Kubiaka, który umiejętnie i skutecznie przyczynił się rozwoju zakładu. Jest on obecny w branży piekarsko-ciastkarskiej od 15 lat.

  W tym czasie zdobył między innymi takie tytuły jak:

  - czeladnik ciastkarstwa i piekarnictwa,
  - technolog przemysłu spożywczego,
  - mistrz ciastkarstwa i piekarstwa,
  - wyróżnienie „Piekarz Roku 2000”,
  - szkoleniowiec kadry polski na mistrzostwach
    Europy piekarzy do lat 25 zdobywca tytułu 
    „Piekarz Roku 2001”,
  - mistrzostwo Europy,
  - siódme miejsce na Mistrzostwach Świata 2002.

  Wszystkie te czynniki pozwalają na utrzymanie stałej, wysokiej jakości produkcji dzięki której firma zyskała, na przestrzeni czterdziestu pięciu lat, wysoką renomę i uznanie wśród odbiorców i konsumentów


  Dofinansowanie: 117 800,00 PLN
  Zasięg:
  Rynek docelowy:

  Profil firmy

  Galeria zdjęć

 • Blog


Formularz zgłaszania uwag