Artykuły

Webinarium odc. 3 - Jak współpracować z inwestorem? Umowa inwestycyjna z funduszem VC

Data: 2013-10-14 08:50:00

Trzecie webinarium z cyklu "Akademia e-Biznesu VC-View" poświęciliśmy tematyce zawierania umów z inwestorem. Zygmunt Grajkowski z funduszu Giza Polish Ventures zaprezentował najważniejsze aspekty zawierania umów inwestycyjnych i wyjaśnił, jak powinny wyglądać kluczowe dokumenty związane z inwestycją VC. W studio telewizyjnym Web-TV gościliśmy również Rafała Stroińskiego, współzałożyciela kancelarii prawnej JSLegal, który reprezentował spółkę Audioteka S.A. w trakcie pozyskania inwestycji z funduszu VC. Spotkanie poprowadziła Olga Yanusik ze Startup Hub Poland.

więcej

Webinarium odc. 2 - Czy już czas na inwestora? Kryteria oceny spółek i proces inwestycyjny

Data: 2013-09-18 09:41:00

Drugie webinarium z cyklu "Akademia e-Biznesu VC-View" poruszyło temat dojrzałości start-upów i ich gotowości do pozyskiwania inwestycji. Marek Borzestowski, Partner w funduszu Giza Polish Ventures, objaśnił najważniejsze kryteria oceny start-upu, której dokonują fundusze Venture Capital i opowiedział o procesie oraz formalnościach związanych z wejściem kapitałowym inwestora typu VC. W studio telewizyjnym Web-TV gościliśmy również Dawida Wienera z Usability Tools, który opowiedział o udanym pozyskaniu inwestycji z VC oraz udzielił kilku rad, jak zaczynając od dotacji z 8.1 POIG osiągnąć sukces rynkowy. Webinarium można już obejrzeć na naszym kanale YouTube.

więcej

Kryteria oceny spółek i proces inwestycyjny - prezentacja

Data: 2013-09-04 15:09:30

Prezentacja pt. "Kryteria oceny spółek i proces inwestycyjny" została omówiona podczas drugiego webinarium z cyklu "Akademia e-Biznesu Vc-View" pt. Czy już czas na inwestora?, które będziemy transmitować dla Państwa 12 września 2013 roku. W webinarium wzięli udział: Marek Borzestowski z Giza Polish Ventures, Dawid Wiener z Usability Tools oraz Ewa Abel z Giza Polish Ventures.

więcej

Kapitał intelektualny w inwestycjach Venture Capital - prezentacja

Data: 2013-09-02 15:09:50

Prezentacja "Kapitał intelektualny w inwestycjach Venture Capital", która została omówiona podczas pierwszego webinarium z cyklu "Akademia e-Biznesu VC-View", które zorganizowaliśmy 6 czerwca 2013 roku. W webinarium wzięli udział: Zygmunt Grajkowski z Giza Polish Ventures, Borys Musielak z Filmaster.TV oraz Krzysztof Gontarek z tygodnika SmartBiznes.

więcej

Webinarium odc. 1 - Kapitał Intelektualny w inwestycjach Venture Capital

Data: 2013-05-21 13:05:22

Podczas pierwszego webinarium omówiliśmy zagadnienie kapitału intelektualnego. Prezentacja „Kapitał Intelektualny w inwestycjach Venture Capital” przybliżyła  jedno z najważniejszych kryteriów doboru inwestycji przez technologiczne fundusze Venture Capital, takie jak Giza Polish Ventures – czyli wartość kapitału intelektualnego spółek. W studio gościliśmy Zygmunta Grajkowskiego z GPV oraz Borysa Musielaka z Filmaster.TV.

więcej

7 najczęstszych błędów na prezentacjach inwestorskich

Data: 2013-04-25 14:04:01

Prezentacja projektu przed inwestorami to kluczowy moment w staraniach o pozyskanie finansowania. Od  jej przebiegu zależy, czy inwestorzy zainteresują się przedsięwzięciem, rozpoczną negocjacje i w efekcie zaangażują się w projekt. Błędy popełnione podczas prezentacji mogą skazać na porażkę nawet najbardziej innowacyjne przedsięwzięcie. Listę najczęściej popełnianych błędów przygotowali Szymon Kurzyca i Maciej Strzębicki – eksperci prowadzący warsztaty dla uczestników konkursu Zacznij.biz.

więcej

Formularz zgłaszania uwag