Baza wydarzeń

Konkurs Polska Cyfrowa 2020+
2014-06-16 - 2014-07-14
Konkurs Polska Cyfrowa 2020+
Krajowa Izba Gospodarcza pod Patronatem Orange
Informacje
 • Opis:

  Jeśli jesteś doktorantem, a przedmiotem Twojej pracy naukowej jest badanie jak będzie wyglądało nasze życie w cyfrowym świecie w perspektywie następnych 15-20 lat i jeśli szukasz odpowiedzi na pytania o przyszłość Internetu, używanie nowych technologii i skok cyfryzacyjny to zapraszamy do udziału w konkursie Polska Cyfrowa 2020+. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych analiz, opinii i wizji o Polsce Cyfrowej 2020+.

  Czy wiesz, że dostęp do Internetu ma dziś 72 proc. gospodarstw domowych, a 10 lat temu było to tylko 26 proc.? Czy wiesz ilu polskich konsumentów robi zakupy przez Internet? Obecnie prawie 30 proc. ale wcześniej było jedynie 5 proc. Czy wiesz, że jeśli Polska przyspieszy rozwój infrastruktury szerokopasmowej, wkład Internetu w rozwój polskiej gospodarki przełoży się na wzrost jego udziału w ogólnym PKB z obecnych ok. 3% PKB do ok. 9,5% do roku 2020? Czy wiesz, że mediów społecznościowych używa w Polsce już 15 mln osób? Czy uważasz, że można dopasować do świata cyfrowego ochronę prywatności i ustanowić ramy cyberbezpieczeństwa?

  Przez ostatnie 10 lat nastąpiła w Polsce rewolucja cyfrowa. Nie tylko za sprawą obecności w Unii Europejskiej i środków finansowych jakie Polska otrzymała na ten cel, ale również dzięki rozwojowi umiejętności cyfrowych Polaków.

  Zgłoś się do konkursu Polska Cyfrowa 2020+! Autorzy najciekawszych opracowań, spośród trzech kategorii: ekonomia, prawo, socjologia, otrzymają stypendium naukowe Orange w wysokości 10 000 zł. Zapoznaj się z Regulaminem i wypełnij formularz zgłoszeniowy już od 16-go czerwca br.

  Strona organizatora:
  http://kongresig.pl/pl/konkurs-polska-cyfrowa-2020/
  Lokalizacja:

  konkurs ogólnopolski

  Weź udział

Formularz zgłaszania uwag