Przegląd portali pomagających w organizacji ślubu i wesela

Chociaż konkurencja w portalach zajmujących się tematyką ślubną jest duża, to jednak nowe startup’y mogą znaleźć dla siebie miejsce, dzięki dostarczeniu ciekawych, oczekiwanych przez klientów funkcjonalności. 10 czerwca startuje nowy startup -  MyWeddSpace.pl.

Do początku czerwca możemy korzystać z wersji beta serwisu. Tematyka wortalu oscyluje wokół zaręczyn, ślubu i wesela. Funkcje dostępne w serwisie ułatwią zorganizowanie ślubu naszych marzeń i pomogą go przygotować krok po kroku. Można będzie opracować własną stronę ślubną, z informacjami dla gości, listą prezentów, które chcielibyśmy otrzymać zamiast standardowej koperty czy wymianą komentarzy i pomysłów, tak aby i goście mogli aktywnie uczestniczyć w organizacji imprezy.

Ważną dla każdej pary funkcjonalnością będzie na pewno możliwość śledzenia i planowania spraw do załatwienia w związku ze ślubem czy obliczenia kosztów imprezy weselnej. Ciekawostką jest – jak zapowiadają autorzy serwisu – umożliwienie gościom dokonywania wkładów finansowych on-line. Wszystkie te funkcje będą dostępne dla par za darmo.

Pierwszą w Polsce platformą ślubno-weselną było Ślubowisko.pl. Stworzony przez kilku studentów portal wystartował w połowie 2009 roku. W przeciwieństwie do bardzo wielu portali, zorientowanych głównie na usługi ślubne, ten pozwalał na kompleksowe podjęcie  tematu, oferując zakładki z „wszystkim” co potrzebne do ślubu i wesela.

Obok standardowych informacji, pojawiających się w niemal każdym portalu ślubno-weselnym, jak moda dla panny młodej i pana młodego, pojawiły się także informacje o konsultantach ślubnych czy firmach profesjonalnie zajmujących się organizacją wesel. Slubowisko.pl ma bardzo wygodne narzędzia, jak „tablica potrzeb”, gdzie użytkownik może zamieścić potrzebę (np. że poszukuje zaproszeń za 2,50 zł), czy „wolne terminy ślubne”, które pozwalają sprawdzić czy interesująca nas firma ma akurat wolny termin.

Tematyka ślubna jest bardzo nośna i na świecie. Na Worldwedding.com możemy wypełnić kwestionariusz i przesłać do konsultanta, aby dowiedzieć się np. gdzie można zorganizować ślub w obrządku religijnym, który wyznajemy albo czy można złożyć przysięgę podczas lotu balonem.

Z kolei na Best Wedding Sites (Bestweddingsites.com) znajdziemy prawdziwą kopalnię wiedzy: serwis podaje nam linki do najlepszych stron z danej kategorii ślubnej. Ciekawym pomysłem tego serwisu jest połączenie go ze sklepem, w którym znajdziemy produkty ślubne np. specjalne ciasteczka dla nowożeńców.

 

Źródła: mambiznes.pl, slubowisko.pl

___ Wydrukuj

Formularz zgłaszania uwag