Locky - nowy polski produkt na Kickstarterze

28 sierpnia na największej platformie crowdfundingowej świata zadebiutuje kolejny polski produkt. Locky to inteligentny system zabezpieczenia domu, składający się z elektronicznej nakładki na klucz i dedykowanej aplikacji.

Kickstarter jest największym na świecie serwisem wspierającym początkujące firmy za pomocą finansowania społecznościowego. Nowe produkty mają szansę wejść na międzynarodowe rynki dzięki wsparciu setek, a nawet tysięcy wpłat od pojedynczych osób z całego świata. Polskie projekty coraz częściej zyskują uznanie na Kickstarterze, kolejnym z nich, który już 28 sierpnia spróbuje podbić międzynarodową publikę, jest Locky.

Minimalizm

Locky to innowacyjny produkt z kategorii smart home. Ten inteligentny system zabezpieczenia domu wyróżnia niezwykła prostota. Urządzenie składa się z elektronicznej nakładki na najzwyklejszy klucz i dedykowanej aplikacji mobilnej. Jest lekkie, minimalistyczne i – jak deklaruje producent – gotowe do działania już w parę minut po uruchomieniu. Idea Locky opiera się na połączeniu zalet dwóch podobnych kategorii produktów: smart locków i key trackerów, przy jednoczesnym wyeliminowaniu ich wad (np. hakowalność).

Funkcjonalności

Najciekawszy w produkcie wydaje się prekursorski pomysł, aby skupić się na kluczu zamiast na zamku. Elektroniczna nakładka wykrywa ruch obrotowy klucza i przesyła uzyskane dane do aplikacji mobilnej za pośrednictwem Bluetooth. Dzięki temu Locky udostępnia użytkownikowi informacje o statusie drzwi bez jakiejkolwiek modyfikacji zamka czy zmiany przyzwyczajeń, a jednocześnie pełni rolę key trackera. Urządzenie właściwie uniemożliwia zgubienie klucza lub zapomnienie o zamknięciu drzwi, o czym alarmują natychmiastowe notyfikacje na telefon. Nie pozostawia także miejsca na wątpliwości i niepokój – jeden rzut oka w aplikację pozwala upewnić się czy dom jest bezpieczny. Inne funkcjonalności to m.in.: pełna historia zamykania i otwierania drzwi, współpraca z systemem Master Key, możliwość śledzenia statusu wielu drzwi nawet przez kilku użytkowników. Więcej dowiedzieć można się na blogu producenta.

Czy Locky przekona międzynarodową publiczność? Dowiemy się już pod koniec września. Niska cena, prostota użytkowania, łatwość wdrożenia, nowoczesny design, ale przede wszystkim świeżość pomysłu – to zalety, które przemawiają za powodzeniem kampanii. Od 28 sierpnia każdy chętny może wspierać ten nowy polski biznes

Spółka pierwsze kroki stawiała w Platformie Startowej TechnoPark BiznesHub w Jasionce k. Rzeszowa, gdzie otrzymała pierwsze wsparcie doradcze i możliwość opracowania MVP (prototypu o minimalnych funkcjonalnościach), które potwierdziło zasadność i wykonalność technologiczną produktu. Udział w Platformie Startowej umożliwił następnie pozyskanie finansowania na rozwój produktu i biznesu. Spółka otrzymała wsparcie finansowe udzielone przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach działania 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia w wysokości ponad 700 tys. zł. To pozwoliło w ciągu roku czasu na opracowane w pełni funkcjonalne i działające urządzenia Locky.

___ Wydrukuj

Formularz zgłaszania uwag