Wywiad z Bogusławem Weryńskim - o analizie przedwdrożeniowej

Przed wdrożeniem nowego rozwiązania informatycznego czy technologii warto sprawdzić, czego tak naprawdę potrzebuje nasza firma. W tym celu przeprowadzona powinna być analiza przedwdrożeniowa, a także analiza funkcjonalności, których wyniki pokażą czy planowane przez nas rozwiązania pozwolą osiągnąć cel, jaki zakładamy. Bogusław Weryński, ekspert technologiczny w firmie Sekwencja w wywiadzie dla Portalu Wspieramy e-Biznes opowiedział o konieczności porównywania różnych rozwiązań przed ich wdrożeniem.

Rozwiązanie dedykowane czy pudełkowe – przed tym dylematem stoi wielu przedsiębiorców, którzy chcą wdrożyć nową funkcjonalność czy technologię w swojej firmie. Bogusław Weryński w wywiadzie dla Portalu Wspieramy e-Biznes podkreśla, że każde z tych rozwiązań posiada zalety, ale także wady. Aby zminimalizować ryzyko nietrafionej inwestycji radzi przeprowadzić analizę przedwdrożeniową, podczas której proponowane rozwiązania zostaną przetestowane w kontekście zastosowania w naszym przedsiębiorstwie, tego, czy pomogą osiągnąć zakładane efekty i czy będą przydatne także w przyszłości.

Analiza przedwdrożeniowa pozwoli dać odpowiedź na pytanie o potrzeby firmy w zakresie rozwiązań informatycznych. Weryński podkreśla, że konieczna na tym etapie jest dobra współpraca działów firmy i zachęca do zastosowania takich rozwiązań przesyłu danych w przedsiębiorstwie, by nie obciążać osób na co dzień zajmujących się sprzedażą czy marketingiem działaniami dotyczącymi statystyk czy analiz.  

Bogusław Weryński był prelegentem spotkania z cyklu Akademii e-Biznesu, które Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowała w Lublinie 25 października 2012 r.  Jego wystąpienie dotyczyło analizy przedwdrożeniowej oraz analizy funkcjonalności.

___ Wydrukuj
PODZIEL SIĘ:

Formularz zgłaszania uwag