E-PUNKT Punkt kontaktowy dla Usługodawców i Usługobiorców

e-seminarium pt. "Nowa dyrektywa konsumencka a zakupy przez Internet”

Tematem e-seminarium była Nowa dyrektywa konsumencka a zakupy przez Internet. Omówione zostały zagadnienia prawa konsumenckiego i pozycji prawnej konsumenta, jako kupującego przez Internet. Omówiono ponadto kwestie związane z nową Dyrektywą o ochronie praw konsumentów oraz przedstawiono szanse i zagrożenia dla polskich e-sklepów, które będą wynikiem zmian wprowadzonych przez tę Dyrektywę.

Prelegenci odpowiadali także na pytania zadane przez użytkowników. Poniżej umieszczone zostały filmy z nagrania e-seminarium. Więcej informacji dotyczących tego e-seminarium zamieszczono w opisie wydarzenia na stronie e-PUNKTU.

Zapraszamy do oglądania!

 

Prawo konsumenckie – czym jest, jakie przepisy oraz instytucje stoją na jego straży.

 

Jaka aktualnie jest pozycja prawna konsumenta, jako kupującego przez Internet – o prawach i obowiązkach konsumenta w zakresie e-commerce.

 

Nowa Dyrektywa o ochronie praw konsumentów.Ocena zmian, które zostaną wprowadzone Dyrektywą.

___ Wydrukuj
PODZIEL SIĘ:


Prawa konsumenta

Mikroporady.pl

CEIDG

EU-GO

Mikroporady.pl


Sonda
Jakie tematy powinny być poruszone na następnych seminariach z cyklu "e-Prawo dla MSP" ?


Formularz zgłaszania uwag

Portal "e-PUNKT" - www.e-punkt.gov.plPunkt kontaktowy jest skierowany w szczególności do sektora MSP usług elektronicznych oraz internautów - odbiorców tych usług. Jego głównym zadaniem jest świadczenie usług informacyjnych z zakresu prawa obrotu elektronicznego. Zadanie finansowane jest przez Ministerstwo Gospodarki ze środków budżetu państwa.