Kolejny Startup Weekend Łódź już 16 stycznia!

Startup Weekend to 54 godzinne wydarzenie, w trakcie którego ludzie z głowami pełnymi pomysłów łączą się w zespoły projektowe i przekuwają je w realny biznes. Wszystko przy współudziale doświadczonych trenerów i mentorów zaproszonych specjalnie na tą okazję. Kolejny Startup Weekend odbędzie się w Łodzi w dniach 16-18 stycznia. Portal web.gov.pl objął Startup Weekend Łódź patronatem honorowym


W trakcie trzech dni chaosu i twórczej pozytywnej energii, wyłaniają się gotowe do wdrożenia projekty. Każdy z nich posiada już prosty prototyp oraz jest po pierwszych testach przeprowadzonych jeszcze w trakcie trwania. Zwieńczeniem weekendu są końcowe prezentacje, na podstawie których sędziowie (w tym potencjalni inwestorzy) dokonują oceny i wyboru najlepszych pomysłów. Zwycięzcy nie odchodzą z pustymi rękami :)

Startup Weekend Łódź, jako część globalnej sieci tego typu imprez, jest wspierany poprzez takie firmy jak Google, Microsoft czy Amazon. Zeszłoroczna edycja została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez uczestników jak i mentorów oraz inwestorów, do których należeli m. in. Marek Kapturkiewicz (Innovation Nest), Artur Urbański i Paweł Olszewski (AMG.net), Kamil Janiszewski (Listonic) oraz Łukasz Felsztukier (iTaxi).

W tym roku w gronie mentorów znaleźli się m.in. Marek Kapturkiewicz (Innovation Nest), Rafał Kołodziej (Greenhat), Bogdan Bereza, Filip Miłoszewski (Listonic), Cezary Stacewicz (Intelligate) i Łukasz Felsztukier (Linteri).

Na zdjęciu: Marek Kapturkiewicz

Globalnym organizatorem wydarzeń Startup Weekend jest amerykańska Kauffman Foundation. Jej zwolenników i propagatorów można znaleźć w miastach na całym świecie - uczestnicy biorą udział w weekendowych warsztatach, aby zaprezentować swoje pomysły, utworzyć zespoły i... założyć start-upy.

Dla kogo:

• Graphic designers: projektanci, graficy, specjaliści od użyteczności i designu, którzy chcą pracować twórczo, niezależnie i często uczestniczą w różnych projektach jako freelenacerzy

• Programmers: programiści i specjaliści od technologii mobilnych i internetowych, którzy uwielbiają nowe wyzwania i rozwiązywanie problemów, dlatego podobnie jak projektanci i graficy, często szukają nowych pól do realizacji swoich umiejętności technicznych.

• Non-technical: pomysłodawcy i młodzi przedsiębiorcy szukający możliwości realizacji swoich projektów

Nie ma żadnych ograniczeń względem wykształcenia, doświadczenia czy wieku. Wykorzystywany jest naturalny entuzjazm grupowej pracy projektowej nad nowym projektem/pomysłem. Wszystkim uczestniczącym w wydarzeniu towarzyszy jedno hasło „No Talk, All Action”.

Termin i miejsce:

16 – 18 stycznia 2015

Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, Łódź

Kontakt:

Stanisław Radomiński, 695-662-528, staszek.radominski@gmail.com

Więcej informacji:

http://www.up.co/communities/poland/lodz/startup-weekend/5138

http://www.facebook.com/swlodz

 

___ Wydrukuj

Formularz zgłaszania uwag