Regionalne Konwenty informatyków i administracji

Z końcem września wystartowały doroczne konwenty informatyków i administracji. Pierwszy odbył się w Ciechocinku 27-28 września i był to V już Konwent Informatyków i Administracji Pomorza i Kujaw. Tematem przewodnim konwentu była „Informatyzacja administracji a komunikacja w społeczeństwie informacyjnym". Konwenty zostały objęte patronatem medialnym portalu www.web.gov.pl.

Konwenty są organizowane przez Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny. Konwenty informatyków i pracowników administracji to cykliczne, coroczne spotkania służące wymianie informacji i najlepszych praktyk. Formuła tych konferencji przyjęła się od kilku lat w wybranych regionach kraju i jest wsparciem dla informatyków administracji samorządowej. Konwenty służą podnoszeniu poziomu ich wiedzy oraz integracji środowiska informatyków i osób odpowiedzialnych za informatykę w samorządach. Konwenty to świetne miejsce aby zaprezentować swoje e-usługi administracji.

Na przestrzeni ostatnich 5 lat udało nam się zorganizować w sumie 13 konwentów w 4 województwach. Uczestniczyło w nich łącznie niemal 1000 osób z administracji, a także zaangażowało się pond 40 firm IT. Okazuje się, że zainteresowanie uczestnictwem wciąż rośnie, w tym roku zabrakło nawet miejsc. Obserwujemy, że podobne konwenty zaczynają być organizowane także w innych regionach kraju. To wszystko pokazuje, że zapoczątkowane przez nas inicjatywy i formuła spotkań sprawdzają się. To nas ogromnie cieszy. – komentuje Katarzyna Wiśniewska, menedżer działu odpowiedzialna za realizację konwentów w SPNT.

Kolejne regionalne konwenty planowane są już w październiku na Śląsku i w listopadzie na Pomorzu Zachodnim. Podczas II Śląskiego Konwentu Informatyków i Administracji Samorządowej, 18-19 października 2012 r., omawiana będzie tematyka bezpieczeństwa informacji w administracji. Z kolei tematem przewodnim VI Zachodniopomorskiego Konwentu Informatyków i Administracji Samorządowej, który odbędzie się w dniach 15 i 16 listopada 2012 r. będzie, podobnie jak w Ciechocinku, komunikacja w społeczeństwie informacyjnym.

 

Więcej informacji o konwentach na stronach: http://www.konwent.spnt.pl/

 

Regionalne Konwenty informatyków i administracji

___ Wydrukuj

Formularz zgłaszania uwag