Aktualności (1891)

XVI Forum Edukacyjne dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw - podsumowanie

Data: 2016-09-15 14:08:03

Dwa dni dla przedsiębiorców: ponad 60 prelegentów, 8 ścieżek tematycznych, wiedza, inspiracje, warsztaty i dobre praktyki. Wystąpienia przedstawicieli start-upów, ekspertów zarządzania zasobami ludzkimi, przedstawicieli działów HR i instytucji zaangażowanych w rozwój firm z sektora MSP – zakończyło się XVI Forum Edukacyjne dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw, organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju.

więcej

I Europejski Kongres Robotyczny

Data: 2016-09-13 14:09:27

Dobiegł końca Europejski Kongres Robotyczny, na którym zaprezentowano założenia Polskiej Strategii Kosmicznej, a także Raport nt. potencjału i możliwości rozwoju branży kosmiczno-robotycznej w Polsce, którego współtwórcami są eksperci PARP.  12 września br. spotkali się przedstawiciele ministerstw, agend rządowych, biznesu i nauki, którzy rozmawiali o możliwościach rozwoju sektora kosmicznego i szansach, jakie stwarza on dla polskiej gospodarki.W ramach Kongresu odbyła się debata Europejskiej Agencji Kosmicznej (European Space Agency, ESA), podczas której równolegle połączono się z przedstawicielami z 22 państw członkowskich ESA. Debata dotyczyła przede wszystkim kreowana polityki kosmicznej w Europie.

więcej

PARP na targach MSPO

Data: 2016-09-07 12:07:50

Współpraca start-upów z wojskiem to coraz częstszy temat dyskusji i konferencji. W ramach Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego 2016, PARP zorganizowała stoisko i seminarium poświęcone technologiom dla sektora obronnego.

więcej

Rails Girls Łódź

Data: 2016-06-13 08:06:54

Rails Girls to bezpłatne, dwudniowe warsztaty programowania dla kobiet. Jest to okazja wejścia w świat nowoczesnych technologii, wypróbowania narzędzi do tworzenia aplikacji internetowych, a także poznania możliwości i perspektyw związanych z pracą w IT.

 

 

więcej

Wielki finał My future in Technology

Data: 2016-06-10 13:06:34

W poniedziałek, 13 czerwca br. we Wrocławiu, odbędzie się finał projektu edukacyjnego "My future in Technology". Gimnazjaliści i licealiści przez ostatnie trzy miesiące rozwiązywali cztery zagadki, które przygotowały dla nich firmy. Musieli wykorzystać wiedzę z matematyki, fizyki i informatyki.  Odpowiedzi nagrywali w formie video.

więcej

Polacy na zakupach online

Data: 2016-05-20 15:05:59

Polacy na zakupach online przypominają łowców okazji: zwracają uwagę przede wszystkim na cenę. 80% kupujących porównuje ceny produktów, a łatwość porównywania ofert to dla nich jeden z najważniejszych atutów internetowych poszukiwań (badania Gemius, 2015). Potwierdzają to badania przeprowadzone przez firmę Tradedoubler (2013) na ośmiu największych europejskich rynkach, w tym w Polsce. Pokazują także, że pod względem popularności porównywarek zajmujemy pierwsze miejsce w Europie.

więcej

Forum Młodych Przedsiębiorców

Data: 2016-05-04 16:05:03

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na organizowane wraz z Krajową Izbą Gospodarczą VI Forum Młodych Przedsiębiorców, które odbędzie się 13 maja w siedzibie KIG.

więcej

Eksport polskich technologii do Japonii

Data: 2016-05-04 14:05:30

Krakowska firma Velis IT Systems, która realizuje cele stawiane sobie przez wielu polskich przedsiębiorców - globalną ekspansję opartą o innowacyjne technologie informatyczne, podpisała umowę partnerską z japońskim dostawcą usług z branży IT – firmą G.I. Tec Incorporated.

więcej

Promuj swój startup w Europie

Data: 2016-04-12 13:04:38

Zapraszamy polskie firmy do udziału w V4 Startups & Scale-ups, konferencji organizowanej w Rotterdamie, 23 maja b.r w Centrum Erasmusa ds. Przedsiębiorczości, w ramach holenderskiej prezydencji w radzie UE i integracji  europejskiego systemu startupów. V4 Startups & Scale-ups to część kiludniowego wydarzenia Startup Fest. 

więcej
1 2 3 4 5

Wiesz o ciekawej imprezie dla start-upów? Dodaj wydarzenie do kalendarza

dodaj
Aplikacja mobilna


Zadaj nam pytanie


Możesz zapytać o rozliczanie projektu w ramach działań 8.1 i 8.2 POIG lub zaproponować redakcji ciekawy temat artykułu

pytanie do eksperta pytanie do redakcji
Newsletter

Otrzymuj informacje o ciekawych wydarzeniach ze świata e-biznesu


Formularz zgłaszania uwag